Artystycznie
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Sala do języka włoskiego

Go down 
+3
Nathyenne Reed
Benita von Henning
Amber Moore
7 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Amber Moore
Admin
Amber Moore


Posts : 92
Join date : 06/09/2016

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptySob Wrz 17 2016, 17:27

Sala do języka włoskiego 2015-classroom-frankfurt-2-01-dbea
Powrót do góry Go down
https://artystycznie.forumpolish.com
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Pirsza lekcja   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:39

Fuccan... jakby nie patrzeć, trzeba się zbierać. Zaopatrzyłam się w szósty kubek czekolady, zeszyty, dziennik i tak zaopatrzona powlokłam się do sali do Italieńskiego.
Weszłam, mrużąc oczy od tego cholernego światła. Żółte ściany, kto wpadł na tak durny pomysł... na parapecie stało radio. Wrzuciłam w odtwarzacz płytę z włoskimi piosenkami i postawiłam sobie na biurku. "La brigata Garibaldi" trochę mnie uspokoiła i świetnie współgrała ze smakiem czekolady.

Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:42

Weszłam z gracją do sali i lekko mnie zaskoczył widok nauczycielki. Ah... To ta "straszna". - Dzień dobry - ze swoim włoskim akcentem przywitałam się i zajęłam miejsce przy stole, wyjęłam zeszyt i piórnik z torebki.
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:46

- G'Tag, gdzie reszta, was? - zapytałam, nie kłopocząc się przyciszeniem muzyki.
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:47

- Nie wiem, Pani Profesor, przyszłam sama - odpowiedziałam i wzruszyłam ramionami, zaczęłam z nudów na tyle zeszytu coś rysować.
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:49

Machnęłam ręką z rezygnacją. Włoskiego uczyli się pewnie w liceach i średnio chce im się męczyć z tym językiem po raz kolejny. No cóż, nie będę im szła na rękę. Za coś mi płacą.
Powrót do góry Go down
Nathyenne Reed

Nathyenne Reed


Posts : 455
Join date : 06/09/2016
Age : 25
Location : Nowy Jork, USA

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:54

- Dzień dobry pani profesor! - powiedziałam z szerokim uśmiechem wchodząc do sali. Miałam na sobie tylko i wyłącznie ręcznik i kapcie - Przepraszam za drobne spóźnionko, ale zagapiłam się no i tak wyszło.
Dziarskim krokiem podeszłam do stolika i usiadłam przy nim.
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 19:55

Momentalnie popsułam rysunek gdy zobaczyłam Nathyenne i opadła mi szczęka. To ciało... Moment! Teraz poprawna myśl: ten strój... Co do?...
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:00

- Won z sali, wywłoko. Masz zakaz wstępu na moje lekcje - uśmiechnęłam się błogo.
Nienawidzę fali skierowanej do nauczycieli. Nie ma nic gorszego, niż dziewczynki, które, mówiąc kolokwialnie, "wyżej srają, niż dupę mają" i były bezstresowo wychowywane. Na szczęście ja, dumny archetyp pruskiej nauczycielki, nie dam sobie w kaszę dmuchać.
A na poważnie, miałam jej zwyczajnie dosyć. Widać było, że przychodzi na lekcje zwyczajnie po to, żeby mnie wkurwić.
Powrót do góry Go down
Nathyenne Reed

Nathyenne Reed


Posts : 455
Join date : 06/09/2016
Age : 25
Location : Nowy Jork, USA

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:07

- Ohoho - powiedziałam unosząc brwi - W takim razie już nie przeszkadzam.
Uśmiechnęłam się ładnie, po czym do głosy wpadł mi przecudowny pomysł. Do mojego pokoju było całkiem niedaleko, więc spokojnie mogłam to zrobić.
Szybkim ruchem zdjęłam z siebie ręcznik i rzuciłam go na twarz profesor Szatan, a następnie zgrabnym krokiem ruszyłam w stronę drzwi.

NP pokój Nath
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:10

Patrzyłam na to wszystko z rozwartymi ustami z szoku i z chęcią podłapałam to, co dało się zobaczyć u czerwonowłosej. Wyszła za szybko. Westchnęłam ciężko i zaczęłam nowy rysunek.
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:12

Wzruszyłam ramionami, złożyłam ręcznik i odłożyłam go na parapet. Kiedyś ją nim uduszę, poprzysiągłam sobie.
- Schopenhauer pisał, że grubianie reagują na logiczne argumenty chamstwem w czynie i chamstwem w mowie - rzuciłam tonem wyjaśnienia do Erici. - Natomiast Goethe, w "Dywanie zachodu i wschodu": "Nawet najprzedniejsze słowo na nic / Kiedy słuchaczem bywa kiep". Dlatego zachowanie twojej czerwonowłosej rówieśniczki zasługuje nie na reakcję, a na potępienie.
Polubią mnie. Kiedyś. Może.
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:14

- Cóż... Osoba, która traci nad sobą kontrolę, używa siły lub zaczyna krzyczeć, pokazuje, że przegrywa starcie i nie ma innych, lepszych argumentów - odpowiedziałam podnosząc wzrok na nauczycielkę. Może i była surowa, ale czy dziewczyna nie przesadzała? Wyglądało na to, że można było się z nią dogadać.
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:17

- Jesteś Włoszką, prawda? - postanowiłam podtrzymać wątłą nić porozumienia. Też zaczęłam szkicować, Lassego. Zdecydowanie nie powinnam była czytać wczoraj tej książki...
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 20:19

- Si, sono Italiana - odpowiedziałam z uśmiechem i poprawiłam grzywkę. Założyłam pod stołem nogę na nogę i dokończyłam rysunek.
Powrót do góry Go down
Benita von Henning

Benita von Henning


Posts : 48
Join date : 13/09/2016
Age : 51

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 21:02

Wyszłam, skinąwszy uprzednio Erici. Mam nadzieję, że na następnych zajęciach będzie więcej osób i będzie można poprowadzić lekcję z prawdziwego zdarzenia.

//NP.: Pokój sorki von Henning//
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyPon Wrz 19 2016, 21:03

Wstałam i wyszłam. No no.. Dosyć wcześnie z wagarami - pomyślałam o nieobecnych.
NP: Pokój Eriki Blandelli.
Powrót do góry Go down
Michelle Grey

Michelle Grey


Posts : 44
Join date : 19/10/2016
Age : 26
Location : California, LA

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:13

Weszłam do sali od języka Włoskiego, z torba na ramieniu i rozejrzałam się. Nikogo nie ma? To na pewno ta sala? Mam nadzieje. Usiadłam na krześle najbliżej drzwi i odłożyłam torbę na podłogę. Postanowiłam wykorzystać to ze jescze nikogo nie ma i zdrzemnąć się. Położyłam skrzyżowane ręce na stole i schowałam w nich twarz. Oczy piekły mnie po kolejnej nieprzespanej nocy i juz nawet krople nie pomagały. Oby wszyscy przyszli później.
Powrót do góry Go down
Giovanni Santoro

Giovanni Santoro


Posts : 35
Join date : 19/10/2016
Age : 44
Location : Palermo, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:16

Wszedłem do sali, nie spieszyłem się, wątpiąc że każdy będzie na czas. A nawet jeśli, to i tak sala jest otwarta. Aktówkę w której miałem większość potrzebnych mi rzeczy postawiłem na biurku. - Dzień dobry - odezwałem się do obecnej uczennicy i usiadłem za biurkiem.
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:19

Wbiegłam zdyszana do sali i zerknęłam na nauczyciela. - Dzień dobry - przywitałam się wciąż oddychając głęboko i usiadłam obok jakiejś białowłosej. - O, hej - zaczęłam wypakowywać książki, obok mnie było miejsce dla Anastazii.
Powrót do góry Go down
Anastazia Johnson

Anastazia Johnson


Posts : 103
Join date : 18/10/2016

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:23

Wbiegłam za Ericą.-Uno, dos, tres, cuatro, cinco, seis, siete, ocho, nueve, diez.(jeden, dwa, itd do dziesięciu-Hiszpański)-zaczęła wyliczać by uspokoić oddech.-buenos diaz.(dzień dobry-Hiszpański)-zakręciła głową.-Mi dispiace. buongiorno.(Przepraszam. Dzień dobry.-Włoski)-usiadła obok dziewczyny.
Powrót do góry Go down
Giovanni Santoro

Giovanni Santoro


Posts : 35
Join date : 19/10/2016
Age : 44
Location : Palermo, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:32

Hmmm... Szatynkę o rudawym odcieniu włosów słyszałem tak, jak w młodości swoich kolegów z klasy, gdy mówili bez akcentu po angielsku. Zatem ona jest najprawdopodobniej Włoszką... Przeniosłem wzrok na blondynę, zapewne Hiszpanka. Obie będą miały tu banalnie... Czyli to oznacza brak taryfy ulgowej. - Sei Italiana? - zapytałem pierwszej w ojczystym języku. Wolałem się upewnić.
Powrót do góry Go down
Erica Blandelli

Erica Blandelli


Posts : 448
Join date : 06/09/2016
Age : 27
Location : Florencja, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:33

- Si, sono italiana, signore - kiwnęłam głową i przygryzłam wargę. Ciekawe czy była opcja, by mnie wywalił stąd. Czy to zabronione w ogóle? Włoskim chcę podbić sobie po prostu średnią i tyle...
Powrót do góry Go down
Michelle Grey

Michelle Grey


Posts : 44
Join date : 19/10/2016
Age : 26
Location : California, LA

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:36

-Spaghetti? -zapytałam półprzytomnie gwałtownie podnosząc głowę i mrugajac powiekami. O matko.. Jak długo oni tu siedzą? Gadałam przez sen? Mam nadzieje ze nie. O nie..
Powrót do góry Go down
Giovanni Santoro

Giovanni Santoro


Posts : 35
Join date : 19/10/2016
Age : 44
Location : Palermo, Włochy

Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego EmptyCzw Paź 20 2016, 19:36

Zmarszczyłem brwi, bawiłem się długopisem podczas rozmowy. - Po co więc jesteś na tej lekcji? Nie ma innych języków do wyboru? - przeniosłem wzrok na białowłosą. - A signorina miała wcześniej jakiś kontakt z włoskim czy leci od podstaw?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Sala do języka włoskiego Empty
PisanieTemat: Re: Sala do języka włoskiego   Sala do języka włoskiego Empty

Powrót do góry Go down
 
Sala do języka włoskiego
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Sala języka angielskiego
» Sala do języka norweskiego
» Sala taneczna
» Sala historii sztuki
» Sala muzyczna

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Artystycznie :: Szkoła :: Pierwsze piętro-
Skocz do: